дизайн студія
ювелірних прикрас

Безкоштовно з мобільних

0 800 75 25 50

 • (044) 233 16 24
 •  
 • (063) 233 16 24
 •  
 • (063) 233 16 24

Як відрізнити діамант від підробки?

Їм присвячують вірші, вони зібрали тисячі цитат, навколо них завжди плетуться інтриги і вирують пристрасті. Так, сьогодні мова піде про діаманти, скандальні, неоднозначні й такі жадані. Ці чудові камені свого часу ставали причиною закоханості, одруження, розлучень і навіть божевілля. Мерилін Монро стверджувала, що діаманти - це найкращі друзі дівчат, Одрі Хепберн навпаки вважала, що до 30 років не варто зв'язуватися з алмазами, адже так дівчата зможуть уникнути дурних ситуацій. Як би там не було, ними хочуть володіти всі. Маючи серед своїх прикрас навіть невеликий діамант 0,2 карата, жінка відразу ж починає відчувати себе впевненіше і красивіше. Алмаз завжди вважався володарем жіночих думок і царем усіх дорогоцінних каменів. Фраза «Diamonds are forever», що означає «діаманти – це назавжди», демонструє не тільки чарівну силу і привабливість каменів, але свідчить про їх неймовірно давній вік. Мало хто знає, але науковими методами було встановлено, що вік діамантів налічує від 1,5 до 3,5 млрд років, а це означає, що цей феномен природи старший за все, що нас оточує.

Каблучки, сережки, діадеми, брошки і браслети з вишуканими розсипами діамантів - ось, що сьогодні має справжню цінність. Чим більше карат в діаманті, тим дивовижніше він виглядає, тим більше привертає до себе увагу і підкреслює високий статус свого власника в суспільстві. Якщо в 15-17 столітті покрасуватися перед публікою, надівши каблучку з діамантом 0,3 карата, могли лише багаті аристократи або особи королівської крові, то сьогодні ця краса доступна багатьом. Вирушаючи за покупкою ювелірної прикраси з алмазом, важливо знати декілька моментів: як визначити його розмір, скільки важить один карат діаманту, як дізнатися чистоту алмазу та як визначити якість діаманта. На щастя, ознайомившись в нашим матеріалом, Ви дізнаєтесь багато тонкощів ювелірної справи і з легкістю зможете визначити, діамант у вашій прикрасі або підробка.

Одиниця виміру ваги діамантів!

Одиницею вимірювання ваги діамантів вважається карат (сt). Походження цієї назви пов'язане з насінням ріжкового дерева, які в Стародавній Європі служили природного мірою ваги. Вони настільки однорідні, що навіть сьогодні високоточне обладнання не може визначити частку різниці між ними, залишаючи її в межах трьох тисячних. Багатьох цікавить питання: «Скільки грам в 1 караті діамантів?». Один карат еквівалентний 0,2 грама. Таке співвідношення було введено в 1907 році в Парижі Міжнародним комітетом мір і ваги. Частки карата визначаються до десятих, тобто до другого знаку після коми. Все, що важить менше 0,01 ct, вважається дрібною крихтою. Діаманти до 0,29 ct називаються дрібними, від 0,3 до 0,99 карата - середніми, а камені вище 1 сt - великими. Нехай Вас не шокують високі ціни на діаманти в магазинах, адже в торговельній галузі прийнято вказувати вартість за 1 сt. Для того, щоб дізнатися повну ціну каменю, помножте його масу на ціну 1 карата. Зі збільшенням ваги каменів після 1-го карата їх вартість зростає в геометричній прогресії. Важливо пам'ятати, що не тільки карати діамантів впливають на їх вартість, є ще багато показників, які враховують у формуванні ціни. Давайте розглянемо кожен по порядку.

Кількість граней діаманта і тип огранювання

На сьогоднішній день користуються популярністю більш ніж 15 видів діамантових огранок (коло, овал, квадрат, принцеса, смарагд та ін.). Не виключено, що в найближчому майбутньому будуть винайдені й інші цікаві види огранювання діамантів. Найбільш поширена кругла форма. Чому якість огранювання впливає на ціну діаманта? Через те, що вона створює гру світла, робить камінь сяючим. Власне, діаманти цінуються саме за свій сліпучий блиск. Якість огранювання має на увазі дотримання пропорцій форми. Наприклад, класичні круглі діаманти мають 57 граней, в маленьких камінцях 17 граней. Для великих мінералів використовується королівське огранювання з 74 або 86 гранями, ну а для дуже великих - з 102 гранями. Від того, наскільки дотримані пропорції огранювання, витримана симетрія і відполіровані грані, залежить кінцева вартість діаманта. У нашій країні огранені алмази мають свою шкалу якості, вона позначається буквами:

А - найвища якість;

Б - дуже гарна якість, але з непомітними недоліками;

В – гарна якість, але з недоліками;

Г - задовільна.

Найчастіше в торгівлі ювелірними прикрасами представлені діаманти категорій А та Б, рідше В.

Якими бувають діаманти?

Алмаз - це найнезвичайніший і найбажаніший дорогоцінний камінь. Більше 90% діамантів практично безбарвні. Їх відтінки знаходяться в межах від повністю прозорого до блідо жовтого, навіть коричневого відтінку. Відповідно перші найцінніші. У ювелірній справі існує таке поняття, як шкала кольору діамантів. У вітчизняній таблиці ДСТУ відтінки кольору характеризуються цифровим позначенням від 1 до 9, в міжнародній системі GIA - літерним (D-Z). Відповідно 1 і D - це безбарвні діаманти, а 9 і Z насичені жовті або коричневі. У таблиці 1 наведена класифікація діамантів за групою кольору.

Таблиця 1. Шкала кольору діамантів.

Уявіть собі, що тільки 10% приголомшливих мінералів під назвою діамант мають гарний насичений колір (рожевий, блакитний, червоний, зелений і навіть чорний). Тільки 1% з усіх обдарованих фарбою алмазів використовується в ювелірній справі. Найбільш рідкісними і цінними діамантами вважаються чорні, за всю історію їх видобутку було знайдено всього декілька сотень цих кристалів. Власне ціна на діамант 0,25 карат, наприклад, навіть при однаковому рівні обробки може відрізнятися завдяки тій чи іншій групі кольору.

Що таке чистота діаманта і як її визначити?

Можливо, в це і складно повірити, але алмази, як і інші природні мінерали, не позбавлені дефектів. Вони мають ледь помітні, крихітні або добре помітні включення. Як правило, в якості включень виступають інші мінерали природного походження, невеликі кристали. Власне, чим менше дефектів, тим цінніше діамант. Тому, якщо Ви вирішили купити діамант 0,5 карат, наприклад, то його вартість буде визначати відтінок і група чистоти, іноді це зведена таблиця чистоти і кольору діамантів, але найчастіше ці показники йдуть окремо. На оцінку чистоти алмазу впливають його зовнішні і внутрішні вади, їх розміри, місце розташування, ступінь прозорості. Якщо Ви дивитеся на діамант і не бачите дефектів, це ще не означає, що їх там немає. Чому? Тому що міжнародною нормою для розпізнавання дефектів є десятикратне збільшення. У природі дуже рідко зустрічаються повністю прозорі самоцвіти. Якщо камінь визнаний таким, його називають діамантом чистої води і коштує він дуже дорого. Нижче наведена таблиця чистоти діамантів.

Таблиця 2. Шкала чистоти діамантів.

Картинка

< или = 0,29ct

> или = 0,30ct

GIA

Опис

 

1

1

IF

Чистий під лупой

 

 

 

2

2

VVS1

Дуже-дуже дрібні вкраплення

 

 

 

 

 

3

3

 

4

VVS2

 

4

5

VS1

Дуже дрібні вкраплення

 

5

6

VS2

 

7

SI1

Невеликі помітні вкраплення

 

7a

SI2

 

6

8

SI3

 

9

I1

Вкраплення, які видно неозброєним оком

 

7

8

9

10

11

12

I2

I3

 

Озброївшись цими знаннями, Ви зможете придбати собі будь-який діамант, чистота якого відповідає Вашим вимогам.

Чим відрізняється підроблений діамант від справжнього?

Напевно, кожну модницю цікавить, як визначити діамант чи ні в її оздобленні?

 • Ознайомившись з нашим матеріалом, Ви вже знаєте, що діаманти – це натуральні мінерали, що мають природні дефекти і утворення. Штучні камені позбавлені таких вкраплень, тому, скориставшись лупою десятикратного збільшення, Ви зможете або спростувати, або підтвердити свої побоювання.
 • Іншим важливим фактором вважається огранювання каменю. У якісних діамантах при фронтальному освітленні промені відбиваються від задніх граней. Якщо повернути такий камінь короною до освітлювального приладу, все світло в ньому збереться в одній точці, досить яскраве, а в підробці ні.
 • Міф про те, що діамант в чистій воді стає невидимим, придумали шахраї. Насправді все з точністю навпаки – якщо помістити камінь в воду або гліцерин, він засяє. Підробка ж в чистій воді поблякне або стане практично непомітною.
 • Всі ми неодноразово чули, що діамант – найтвердіший камінь. Якщо в оздобленні дійсно діамант 0,5 карат, для прикладу, він з легкістю пройде перевірку на міцність. Спробуйте подряпати ним грань менш твердого каменю. Успішною може бути спроба потерти по алмазу наждачним папером, на ньому не повинно залишитися і сліду.
 • Діаманти також перевіряють і більш агресивними методами, наприклад, розчином соляної кислоти. Для алмазів такий вплив не матиме жодних наслідків, а ось підробка потьмяніє, в деяких випадках і зовсім може розчинитися.
 • Наші вчені створили безліч приладів, які дозволяють під впливом ультрафіолетового світла виявити підробку. Це: «Moissketeer 2000SD», «Pocket-Mate »,«Charles and Colvard »та інші. Вони не зможуть розпізнати хіба що підступний мусаніт.
 • Але якщо Ви хочете перевірити, чи не він замінює Ваш діамант 0,06 карат, можна вдатися до додаткових перевірок. Якщо деякий час потримати камінь над відкритим полум'ям, алмазу нічого не буде, а ось мусаніт позеленіє.
 • Є й інші маніпуляції. Наприклад, гарненько придивіться до того, як камінь закріплений. Іноді, щоб приховати візуальні недоліки і оптичні властивості мусаніту, його поміщають в прикрасу способом завальцованої закріпки. Якщо Ваш діамант 0,04 карата так закріплений, значить, є привід засумнівається і перевірити його справжність.

Звичайно ж, найкраще вдатися до послуг компетентних фахівців, це в будь-якому випадку обійдеться дешевше, ніж покупка фальшивого каменю. Прикраси з діамантами, чи то маленька каблучка, чи вишукана діадема, додають нам впевненості, блиску в очах і роблять нас неперевершеними. Саме тому кожна жінка повинна мати ювелірний виріб з діамантом, тим більше, ознайомившись з нашою статтею, Ви вже знаєте, як вибрати дійсно якісний камінь!

Для того чтобы поймать неуловимую женщину, нужно предложить ей обручальное кольцо. Если в мужчины настает момент, когда он уверен в своей второй половинке и стремится провести с ней остаток жизни, то покупка обручальных колец и свадьба становится следующим этапом этой истории
Благородные камни изумительной красоты сегодня украшают самые разнообразные ювелирные изделия: серьги, кольца, браслеты, колье, диадемы … И вряд ли на свете найдется девушка, которая не придет в восторг от колечка с бриллиантом. В силу своей притягательности и высокой стоимости, украшение с камнем даже 0,1 карат является поводом предполагать, что у человека к тебе серьезны намеренья.
facebook
facebook
facebook
Нажимая на кнопку, Вы даете согласие на обработку персональных данных.