дизайн студія
ювелірних прикрас

Безкоштовно з мобільних

0 800 75 25 50

  • (044) 233 16 24
  •  
  • (063) 233 16 24
  •  
  • (063) 233 16 24

Як визначити справжність та якість золота

Зміст: Визначити якість проби

Завжди перевіряйте пробу золота

Рекомендація здається елементарною, але придивлятися до проби необхідно обов'язково. Клеймо Пробірною палати України для золота має прямокутну форму, з 1994 року в повній версії клейма буде використаний герб України, в додатковій — просто прямокутник із зазначенням конкретної проби золота. Найчастіше це 585 або 750 проби, рідше 500 або найнижча 375. Проба відповідає процентним вмістом чистого золота в складі сплаву.

Характеристики проб золота

Проба золота на клеймі

Відсоток золота в сплаві

Інші компоненти в складі лігатури

375

37.5

Мідь, срібло

585

58.5

Мідь, срібло, паладій, нікель

750

75

Мідь, срібло, нікель, платина, паладій

Чисте золото 999 проби дуже м'яке, навіть ювелірні вироби 750 проби істотно поступаються виробам із золота 585 проби і показниках міцності і зносостійкості. Як ні парадоксально погіршує їх стійкість до появи подряпин саме золото в складі.

Важливо! Проба повинна відповідати заявленій в документах на виріб, а якість її нанесення має бути високою. Якщо у вас прекрасний зір, швидше за все, ви навіть зможете досить чітко побачити клеймо і цифри на ньому. Якщо немає, в ювелірному магазині обов'язково має бути збільшувальне скло. Недбало нанесена проба, як правило, не обіцяє нічого хорошого.

Крім проби, на виробі повинен стояти іменник— коротке позначення заводу-виробника.

Якщо ви перевіряєте якість фамільного золота з шкатулки мами або бабусі, не дивуйтеся, якщо побачите проби з зображенням каштана, дівчат в кокошнику або зірки з серпом і молотом— перший з варіантів раніше теж використовувався в Україні, другий— до сих пір використовується в Росії, а третій— залишився з радянських часів.

Фото золота

Перевірте документи виробу

У будь-якого ювелірного виробу, виробленого сертифікованим виробником, повинен бути паспорт, бирка із зазначенням проби, ваги вироби і типу каменів, якщо вони там є. Якщо це вироби українського виробництва, бирка буде прикріплена за допомогою нитки і закріплена алюмінієвої пломбою з відбитком виробника.

Якщо мова йде про діаманти, на діаманти виробник повинен надати окремі сертифікати: міжнародний GIA або український, виданий Державним гемологічним центром при Міністерстві Фінансів. Відсутність такого сертифіката має попередити вас про те, що перед вами зовсім не діамант, навіть якщо продавець стверджує зворотнє.

Огляньте виріб на предмет фізичних недоліків в металі— пір або подряпин

Як ми з'ясували вище, золото досить м'який метал , тому якщо ви приміряєте виріб з вітрини ювелірного магазину, вивчіть його уважно з усіх боків, щоб переконатися в якості шліфування і відсутності подряпин. Погодьтеся, прикро купити за повну вартість вже подряпане виріб.

Наявність пір, що виникли при шліфуванні, свідчить про дуже низьку якість виробу і його схильності деформації. Вкажіть продавцеві на недолік і шукайте іншу прикрасу, з ідеально гладкою поверхнею. Якщо ваш продавець також є виробником, для нього не складе труднощів протягом кількох днів виготовити для вас новий виріб у вподобаному дизайні.

Золото і народні методи визначення якості

Вага виробу

Має значення і вага виробу. Якщо ви купуєте масивну на вигляд золоту прикрасу, а на вагу воно легке— швидше за все, воно порожнє всередині. Попросіть у продавця точні ваги, звірте показник з даними документів і переконайтеся, що ви не переплачуєте за бракуючу вагу. Пам'ятайте, що такі вироби набагато більш тендітні, носити їх доведеться дуже акуратно.

Народні методи на випадок, якщо у вас виникли сумніви в металі вже вдома

  • Йод. Традиційне червоне або жовте золото іноді нескладно переплутати з міддю, латунню або їх сплавами, особливо якщо ви не експерт. Якщо нанести трохи йоду на очищене золото, воно потемніє, для міді та латуні контакт з йодом пройде безслідно.
  • Магніт. Золото не реагує на магніт. Якщо виріб хоч трохи примагничивается, вам слід сильно насторожитися і віднести виріб експертам для з'ясування складу.
  • Оцет. Справжнє золото не темніє від 2-3-хвилинного контакту з оцтом, на відміну від більшості підробок.

Ювелірний магазин ZBird Jewellery бажає вам ніколи не опинятися в ситуаціях, коли дійсно доведеться перевіряти справжність золота, а також пропонує ознайомитися з асортиментом і дизайнами золотих і платинових виробів, кожне з яких ми можемо виготовити індивідуально так , що ймовірність появи подряпин або інших вад буде зведена до нуля. Вдалих покупок!

Ранее мы уже обсуждали, как сделать предложение девушке, и самое главное, чего не стоит делать, если вы рассчитываете на положительный ответ. Теперь определимся, где можно сделать предложение девушке с максимальным эффектом, если вы находитесь в Киеве или в другом городе.
Углубляясь в историю ювелирного дела можно ужаснуться тому, как недалеко мы ушли от Древнего Египта. Подумать только, уже в Древнем Египте основным материалом ювелиров было золото. К слову, бриллиантов древние египтяне не знали, здесь мы можем гордиться, что ушли от них далеко. Жемчуг и изумруды были известны уже древним грекам.
facebook
facebook
facebook
Нажимая на кнопку, Вы даете согласие на обработку персональных данных.