дизайн студія
ювелірних прикрас

Безкоштовно з мобільних

0 800 75 25 50

  • (044) 233 16 24
  •  
  • (063) 233 16 24
  •  
  • (063) 233 16 24

Чим відрізняється біле золото від платини?

Зміст:

Питання, в чому відмінність білого золота від платини, виникає дуже часто, особливо при виборі ювелірної прикраси. Розглянемо головні відмінності цих металів і виробів з них, щоб мати можливість приймати зважене рішення.

Чим відрізняється біле золото від платини

Біле золото і платина: основні відмінності

Властивості золота і ювелірних виробів з нього

Ювелірне золото — це не золото як хімічний елемент, метал Аурум. Це завжди сплав чистого золота з міддю, сріблом, нікелем, платиною або паладієм в залежності від конкретної лігатури. Обумовлено це фізичними властивостями золота, яке насправді є настільки м'яким і крихким, що навіть золоті вироби 750 проби (75%-ний сплав золота і інших металів для додання золоту міцності) помітно поступаються в надійності і зносостійкості виробів класичної 585-ї проби ( 58,5% чистого золота в сплаві).

Властивості платини і ювелірних виробів з неї

Відсоток чистої платини в ювелірній лігатурі істотно вище. У ювелірних виробах найчастіше використовується платина 950 проби (95% дорогоцінного металу в лігатурі), також бувають 900 і 850 проби платини (90% і 85% металу відповідно). Платина досить міцна, важить значно більше золота, це взагалі один з найважчих металів, тому і виробу, наприклад, обручці вона надає приємну вагу. Рекомендуємо ознайомитися з нашим каталогом обручок, де Ви зможете підібрати для себе і Вашої половинки ексклюзивні обручки платинові кільця

Золота і платина в ювелірному виробництві

Істотна відмінність платини від золота, особливо для ювелірів, в тому, що платина плавиться при набагато більш високих температурах. Температура плавлення платини 1768° C (золота— тисячі шістьдесят чотири° C), тому виробництво платинових виробів вимагає окремого обладнання, так само як і особливої майстерності для створення витончених прикрас з настільки міцного металу.

Чим відрізняється біле золото від платини в ціні?

Обидва металу, і золото, і платина, є інструментами інвестування, актуальні ціни на них визначає ринок. Але варто відзначити, що всі інвестори в різні часи використовували дорогоцінні метали як надійний інструмент збереження активів в кризові часи.

Платина традиційно коштувала трохи дорожче золота, при цьому вартість ідентичних ювелірних виробів з платини і золота може відрізнятися в рази на користь платини. Причина саме в складності виробництва платинових прикрас. Цього року ринкова вартість платини впала нижче ціни на золото. За словами фінансових аналітиків, ситуація напевно незабаром стабілізується і повернеться до колишніх позначок. Тому саме зараз вдалий час вкладати в платину. До слова, інвестиції— один з дуже частих приводів придбання ювелірних прикрас в останні пару років.

родирование ювелірних виробів з золота і платини

І золоті, і платинові прикраси родірують (покривають родієм). У випадку з платиною, яка сама по собі має дуже гарний благородний металевий блиск, родирование допомагає захистити її від поступової втрати блиску в процесі носіння. Білому ж золоту, яке в залежності від складу сплаву може мати сіруваті або жовтуваті відтінки, родирование необхідно для додання рівномірного кольору і блиску, саме такого, як ми звикли бачити в рекламі ювелірних виробів.

Що краще : платина або золото

Алергічні реакції на золото і платину

У деяких людей може зустрічатися алергічна реакція на золоті прикраси, особливо якщо в складі сплаву є нікель. Платина ж, навпаки, абсолютно гіпоалергенна і її в сплаві до 95%, а значить, частка іншого металу в сплаві практично незначна і не може викликати алергії.

Чим відрізняється золото і платина в щоденній експлуатації?

При виборі металу для майбутнього прикраси, особливо якщо це обручки , які доведеться носити практично не знімаючи, на перше місце виходять саме фізичні властивості кожного з металів. Платина міцніше і стійкіше до появи дрібних подряпин в повсякденному житті. Золото ж, особливо високої проби, має шанси подряпатися істотно швидше.

Дрібні пошкодження і подряпини на прикрасі можна усунути після додаткового родірування в ході регулярного обслуговування прикраси, в якому, до речі, періодично потребують, як золоті, так і платинові прикраси.

Який же метал вибрати золото чи платину?

Вибираючи ювелірний виріб для себе або коханої жінки, особливо якщо мова йде про таких символічних прикрасах, як помолвочние або обручки, обов'язково зверніть увагу на метал і порівнюйте набір властивостей кожного металу зі своїми очікуваннями від прикраси.

В ювелірному магазині Zbird Jewellery вам обов'язково запропонують всі доступні дизайни як в золоті, так і в платині на ваш розсуд, а також безкоштовне гарантійне обслуговування всіх прикрас.

Знаете, чего на самом деле больше всего боится каждая невеста и что не дает ей спать ночами? Мысль, что на ее свадьбе что-то пойдет не так.  Cегодня мы обсудим все о подготовке к свадьбе: с чего и как начать подготовку к свадьбе, что нужно купить, как составить эффективный календарь подготовки к свадьбе, подготовка невесты к свадьбе и подготовка жениха, что не забыть и многое другое.
Выбрать кольцо для предложения — далеко не такая простая задача, как могло бы показаться. Существует масса нюансов, о которых жениху необходимо знать. Всем мужчинам, максимально приблизившимся к своему самому важному выбору в жизни, предлагаем разобраться, как выбрать кольцо для предложения руки и сердца.
facebook
facebook
facebook
Нажимая на кнопку, Вы даете согласие на обработку персональных данных.